Özel Güvenlik Eğitiminde

Fark Yaratan Kalite

Online Sınavla Sektörü Tanımaya Ne Dersiniz?

Özel güvenlik görevlisi nasıl çalışır? Özel güvenlik personeli ne işler yapar? Özel güvenlik görevlisinin yetkileri nelerdir?
Bu soruları sizlerden sıksık alıyor ve cevaplıyoruz. Bir yenilik yapmak istedik ve 20 soruluk eğlenceli bir deneme sınavıyla sektörü size tanıtmak istedik. Sorularda ve cevaplarda özel güvenlik dünyasını bir nebze de olsa tanımış olacağınızı düşündük. Haydi o zaman, 15 dakika süreniz ve 20 sorunuz var, sizi bekler!

online-deneme-sinavi-ozel-guvenlik

Kurumsal

güvenlik sertifikası bursa

Hakkımızda

Aybars Özel Güvenlik A.Ş. Bursa'da uzun yıllar özel güvenlik sektöründe saha yöneticiliği yapmış, sektörün tozu ile harmanlanıp sayısız tecrübeler kazanmış kurucu ve yöneticileri tarafından 2018 yılı Kasım ayında Osmangazi ilçesindeki merkezinde modern binasında hizmete başlamıştır.

Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak Amacımız, ''KENDİNE GÜVENEN'', ''NE YAPTIĞINI BİLEN'', ''HUKUK ÇERÇEVESİNDE ADIM ATAN'', ''BİLGİLİ'', ''MESLEĞİNİ SEVEN'' ve ''NİTELİKLİ''  özel güvenlik adaylarını sektöre kazandırmaktır.    

aybars güvenlik sahibi

Kurucu ve Yöneticimiz

Kurucu ve Yöneticimiz Bekir HAKAL

aybars güvenlik yetkili

Kurucumuz

Kurucumuz Hamit KAYAözel güvenlik dersler

Eğitim Politikamız

Meslek edindirmek ve meslekte kalıcılık ile hedefi ile öğrenciyi merkeze alan,
öğretim programlarında yer alan bilgi, beceri ve değerlere eşit derecede önem veren, sahadaki tecrübeleri bizzat derslere yansıtan, kanunlara bağlı ve sektörde aranılan özellikleri taşıyan, nitelikli özel güvenlik görevlileri yetiştirmeyi hedefliyoruz.

özel güvenlik kayıt bursa

Neden Aybars Güvenlik?

Bursa'da özel güvenlik kursu araştırmalarınız sonucunda bizleri seçmeniz için bazı sebepler;
* Yapılması gereken tüm eğitim sürecini, eksiksiz olarak, en yüksek motivasyon ve yoğun bir ilgiyle yaptığımızdan,
*Kurs ücretleri dışında kesinlikle ekstra herhangi bir ücret talep etmediğimizden ve özel güvenlik kurs fiyatlarında öğrenci odaklı, sabit bir politika izlediğimizden,
* Bursa'da kuruluşundan bu yana kısa sürede en fazla sertifika veren özel güvenlik eğitim kurumlarından birisi olduğumuzdan, Osmangazi ilçesinde merkezi konumda olup her türlü ulaşıma kolay olduğumuzdan,
* Özel güvenlik sınavlarındaki ve atışlardaki başarı oranımızın yüksek değerlerde olduğundan bizleri tercih listenizin başına alabilirsiniz.

Faaliyet İzin Belgemiz

Aybars Özel Güvenlik Eğitim Kurumu 838 numaralı Faaliyet İzin Belgesi ile İç İşleri Bakanlığı'nın izni ve denetiminde merkez binası Osmangazi/BURSA'da konuşlu olarak faaliyet göstermektedir. 

silahsız özel güvenlik kursu

Silahsız Temel Özel Güvenlik Eğitimi

Silahsız Temel Eğitim

Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi toplamda 2 hafta süren ve bakanlık onaylı sertifikalı eğitim programıdır. Silahsız Özel güvenlik kursu alarak özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylara kurumumuzda teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Profesyonel ve alanında tecrübeli eğitmenler rehberliğinde yapılacak olan eğitimler sonrasında kursiyer, İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınava giriş hakkı elde eder ve sınavda başarılı olması halinde silahsız güvenlik sertifikası almaya hak kazanır.  Sektörde güvenlik amiri, güvenlik yöneticisi vb. ünvanlarla çalışabilmek için dahi bu kursun görülmesi vebaşarıyla sınavından geçilmesi mecburidir.

Teorik ve uygulamalı eğitimlerimiz arasında güvenlik personellerinin iş hayatında birebir kullandığı x-ray cihazı, el dedektörü, kapı dedektörü, telsiz, cctv gibi teknolojik cihazların uygulamalı eğitimleri de verilmektedir. Kurs merkezimize Bursa'nın her yerinden rahatlıkla ulaşım sağlanmakta olup merkez  Osmangazi ilçesinde eğitim verilmektedir.

Bu eğitimin kapsamı;
-Özel Güvenlik Hukuku (20 saat),
-Güvenlik Tedbirleri (20 saat),
-Yangın Bilgisi (8 saat),
-Kişi Koruma (9 saat),
-Genel Kollukla İlişkiler (4 saat),
-Etkili İletişim (12 saat),
-Uyuşturucu Madde Bilgisi (2 saat),
-Temel İlk Yardım (10 saat),
-Güvenlik Sistem ve Cihazları (5 saat),
-Kalabalık Yönetimi (10 saat) gibi temel derslerden oluşmaktadır.

Silahsız güvenlik eğitimi, ilk defa silahsız özel güvenlik olmak isteyen veya daha önce sınavlara katılmış ancak başarısız olan adayların başvurabileceği bir eğitimdir. Ancak “silahsız özel güvenlik eğitimi” alabilmek için bazı şartlar vardır. Özel güvenlik olmak için gerekli şartlar ve daha birçok sorunun cevabı için tıklayınız. 

Silahlı Temel Eğitim

Silahlı özel güvenlik eğitimi, ilk defa silahlı özel güvenlik olmak isteyen veya daha önce sınavlara katılmış ancak başarısız olan adayların başvurabileceği bir sertifikalı eğitim türüdür.

Silahlı Temel Özel Güvenlik Eğitimi toplamda 15 işgünü süren, bakanlık onaylı sertifikalı eğitim programıdır. Bursa'da Silahlı Özel Güvenlik Kursu alarak özel güvenlik görevlisi olmak isteyen adaylara eğitim boyunca teorik ve pratik eğitimler verilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli eğitmenler rehberliğinde yapılacak olan eğitimler sonrasında kursiyer, İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği sınava girişi sağlanacak ve sınavda başarılı olması halinde resmi silahsız güvenlik sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Teorik ve pratik eğitimlerimiz arasında güvenlik personellerinin kullandığı x-ray cihazı, el dedektörü, kapı dedektörü, telsiz, cctv gibi teknolojik cihazların uygulamalı eğitimleri de verilmektedir. Ayrıca silahlı özel güvenlik görevlisi olacağı için sınıf ortamında teorik silah bilgisi ayrıca poligon ortamında da silah atış eğitimi verilmektedir.

Silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip bir personel iş imkanı olarak bankalarda, para ve değerli eşya nakleden şirketlerde, liman güvenliğinde, enerji üretim tesisi korumasında, özellikle de son dönemlerde güney bölgemizde (Antalya) otellerde silahlı güvenlik talebi artış gösterdiğinden oteller gibi birçok silahlı projelerde çalışabilmektedir. 

bursa guvenlik kursu
Silahsız Yenileme Eğitimi

Silahsız özel güvenlik yenileme eğitimi , daha önce silahsız özel güvenlik sertifikası almış veya silahsız özel güvenlik kimlik kartı olan kişilerin, kimlik bitiş sürelerine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemidir.

Silahsız yenileme eğitimi alabilmeniz için daha önceden silahsız özel güvenlik kimlik kartınızın veya silahsız özel güvenlik sertifikanızın olması gerekmektedir. Eğer süresi içinde yenileme yapılmazsa özel güvenlik kartının geçersizliği söz konusu olacaktır.

AKTİF OLARAK ÇALIŞAN TÜM GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DİKKATİNE:

Silahsız özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay en fazla 1 yıl kala bir özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

silahsiz-yenileme-kursu-bursa
Silahlı Yenileme Eğitimi

Silahlı yenileme eğitimi , daha önce silahlı özel güvenlik sertifikası almış veya silahlı özel güvenlik kimlik kartı olan kişilerin, kimlik bitiş sürelerine en az 6 ay, en fazla 1 yıl kala özel güvenlik kimlik kartı yenileme işlemidir.

Silahlı yenileme eğitimi alabilmeniz için daha önceden silahlı özel güvenlik kimlik kartınızın veya silahlı özel güvenlik sertifikanızın olması gerekmektedir.

Silahlı özel güvenlik yenileme eğitimi toplam 60 saatlik derslerden oluşur. Bu derslerin 55 saati Bursa Aybars Özel Güvenliğin merkez dersliklerinde teorik olarak geçecektir. Geri kalan 5 saati ise poligonda uygulamalı atış eğitimi ve atış ile son bulacaktır.

AKTİF OLARAK ÇALIŞAN TÜM GÜVENLİK GÖREVLİLERİ DİKKATİNE:

Silahsız özel güvenlik yenileme eğitimi alacakların kimlik süresi bitmesine en az 6 ay en fazla 1 yıl kala bir özel güvenlik eğitim kurumuna müracaat etmesi gerekir.

bursa güvenlik yenileme kursu
Hizmet İçi Atış Eğitimi

Hizmet içi atış eğitimi , 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanuna istinaden “silahlı özel güvenlik” olarak görev yapan personellerin her yıl en az 25 adet fişek ile yapılması zorunlu olan bir atış eğitimidir.

Hizmet içi atış eğitiminin amacı fiilen görev yapan silahlı özel güvenlik personellerinin silah kullanma becerisini arttırmak ve görev yaptığı esnada oluşabilecek aksaklıkları gidermek, bilgilerini tazelemek amacıyla yaptırılır. Hizmet içi eğitim atışı iki aşamadan oluşur. Bu aşamalar teorik ve pratik olmak üzere gerçekleştirilir. Atış ise poligonda, kurumumuzun demirbaşında kayıtlı modern silahlarımız ile yapılmaktadır.

Aybars Özel Güvenlik, 5188 sayılı yasa ve yönetmeliğe uygun bir şekilde hizmet içi atış eğitimi gerçekleştirmeye yetkili, Bursa merkezde bulunan ve faaliyet izin belgeli bir kurumdur. Her yıl yapılması zorunlu olan bu eğitimde görev yapan atış uzmanlarımız Emniyet Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri kadrosundan seçilmiş, alanında profesyonel ve İç İşleri Bakanlığı onaylı atış eğitimcileridir.

Aybars Özel Güvenlik, Bursa'da bir çok büyük ölçekli kurumun da hizmet içi eğitim atışlarını üstlenmiş ve başarı ile tamamlamıştır. 

bursa hizmet içi atış eğitimi

Hizmet İçi Eğitim Atışlarında Bizleri Tercih Edenler

Yasal zorunluluk gereğince silahlı güvenlik personeline her yıl yaptırılması gereken hizmet içi eğitim atışlarında Aybars Güvenlik kalitesini, dikkatini ve titizliğini tercih ettikleri için kurumsal referanslarımıza teşekkür ederiz. 

2022 Yılı Özel Güvenlik Sınav Takvimi


''İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir...'' 
Andre GIDE


Blog'da Güncel Yazılar (2020)

Özel Güvenlik Eğitimleri, Kurslar ve Özel Güvenlik İş Dünyası ile İlgili Bilgi Paylaşım Platformumuz
Özel Güvenlik Kurslarında Tercih Nasıl Olmalı?
Aybars & 10-10-2020

Günümüz şartlarında iş bulmanın zorlaşması ve bununla paralel olarak nitelikli iş gücünün de azalmasıyla insanlar doğal olarak yeni sektörlere yönelmeye başladı. Yeni bir iş arayışında olan, iş hayatına yeni atılan veya meslek sahibi olmak isteyen kişilerin liste başında gelen bir sektördür özel güvenlik sektörü...

Bu yazımızda sadece seçeceğiniz özel güvenlik kursunda arayacağınız en önemli kriterlere değineceğiz...

bursa-ozel-guvenlik-proje
İş Arayan Güvenlik Görevlilerinin Dikkat Etmesi Gereken Bazı Hususlar
Aybars & 14-11-2020

Özel güvenlik kursunu bitiren her aday iş arayışı sürecine başlar. Çünkü artık derslerde öğrendiklerini sahaya aktarmalı, çalışmalı ve tecrübe kazanmalıdır. Fakat bununla birlikte bir tehlike de onu beklemektedir... Güvenli, iş disiplinine sahip, kurumsal bir iş yerini bulmak! Çalışmak için iş arayışında olan sektör çalışanlarımıza bazı önemli hususları hatırlatmak isteriz...

silahli-ozel-guvenllik-sertifika-bursa
Silahsız Özel Güvenlik mi, Silahlı Özel Güvenlik mi?
Aybars & 01-12-2020

Özel güvenlik sektörüne girmek isteyen birçok aday tarafından en çok sorulan, cevabı aranan bir konudur silahlı mı silahsız mı özel güvenlik olunacağı. Bizler de Aybars Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak sizlere rehberlik etmesi ve en azından doğru bir başlangıç yapabilmeniz adına bu yazımızı hazırladık. Aslında bu sorunun cevabı sizde saklı, ama bazı önemli hususları bildikten sonra...
Silahlı mı silahsız mı? Hangi özel güvenlik kursunuz seçmelisiniz?

Özel Güvenlik Sınav Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığınca her yıl ilan edilen sınav takvimi paralelinde sınav uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Çok büyük bir olumsuz durum olmadıkça sınav tarihleri kolay kolay değişiklik göstermemektedir. Değişiklik olduğu takdirde de Özel Güvenlik Daire Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden duyuru yayınlanmakta ve Aybars Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olarak bizlerde kursiyerlerimizi bu değişiklikten haberdar etmekteyiz. 

Buna göre yılda genelde ortalama 2 ayda bir olmak üzere 6 sınav yapılmaktadır. Her sınavdan ortalama 1 ay önce, yapılacak sınavla ilgili tüm işlemleri içeren bir kılavuzda sınav tarihleri ile sınav talimatı yayınlanmaktadır. Bu talimatta, yazılı sınava katılacakların eğitimini bitirmiş olması gereken tarih, yazılı sınavın yapılacağı tarih, uygulamalı atış sınavının yapılacağı tarih, yazılı sınav soru ve cevaplarının yayınlanacağı tarih özel güvenlik sınav sonuçlarının ilan edileceği tarih, sınava itiraz süreleri gibi tüm bilgiler bulunmaktadır.

Sınav Sonucunuzu Sorgulamak İçin Tıklayınız >>

Özel Güvenlik Deneme Sınavı

Sizler için hazırladığımız ve son yıllarda çıkmış, en çok sorulan soru tiplerinden derlediğimiz, ilerleyen zamanlarda daha da zenginleştireceğimiz 10 soruluk mini online sınavlar hazırladık. Ayrıca birkez daha hatırlatmalıyız ki, bu sınavlar ve sorular sizlere bilgilerinizi tazelemeniz ve bilmediğiniz konularda dikkatinizi çekmek amacıyla bir farkındalık oluşturması için hazırlandı.

Çünkü sınavda karşımıza bazen beklemediğimiz tarzda sorular çıkmakta, bazen de kolay yapabileceğimiz bir soruyu sınav esnasında çözerken heyecandan ötürü zorlanabilmekteyiz. Tüm bu sorunları çözmemiz ve sınavda istediğimiz sonucu alabilmemiz için bol bol soru çözmemiz ve konuları okumamız gerekmektedir.

Kurs Programlarımıza Kayıt İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İlgili eğitimin üstüne tıklayarak gerekli evrak listesini görebilirisiniz

Silahsız Özel Güvenlik Olmak için Gerekli Belgeler Nelerdir ?

*Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
*Diploma veya Öğrenci Belgesi
*4 Adet Biyometrik Fotoğraf
*İkametgâh (E-devletten veya muhtardan)
*Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet Hastanesinden alınması zorunlu olan, KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, başhekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Silahlı Özel Güvenlik Olmak için Gerekli Belgeler Nelerdir ?

*Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
*Diploma veya Öğrenci Belgesi
*4 Adet Biyometrik Fotoğraf
*İkametgâh (E-devletten veya muhtardan)
*Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

*Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
*Özel Güvenlik Kimlik Kartınızın Önlü-Arkalı Fotokopisi  
*4 Adet Biyometrik Fotoğraf
*İkametgah (E-devletten veya muhtardan)

Silahsız güvenlik sertifikanızı veya özel güvenlik kimlik kartınızı silahlıya çevirmek için 21 yaş veya üstü olmakla beraber en az lise mezunu olmanız gerekir.
Silah farkı için kayıt aşamasında gerekli evraklar:

*Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
*Diploma veya Öğrenci Belgesi
*4 Adet Biyometrik Fotoğraf
*İkametgah (E-devletten veya muhtardan)
*Sağlık Raporu – Heyet Raporu (Devlet hastanesinden alınması zorunludur. Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer almalıdır.)

Belge Örnekleri
Özel Güvenlik kimlik başvurusu esnasında sizlerden bazı belgeler isteyeceklerdir. Bu nedenle aşağıda sizlere belge örneklerini gösterir bir indirme bağlantısı hazırladık. İstediğiniz belgenin üzerine tıkladığınızda belgeyi bilgisayarınıza indirebilir ve bilgisayar ortamında düzenleyerek çıktı alıp işlemlerinizi bitirebilirsiniz.

  • Güvenlik Arşiv Araştırma Formu  Kimlik işlemlerinizde en önemli aşamalardan bir olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sürecinde, silahsızlarda 1 suret, silahlılarda 2 suret olarak dosyanız kapsamında bulunması gereken bu formu indirmek için Tıklayınız!
  • Sınav İtiraz Dilekçesi   Açıklanan özel güvenlik sınavından beklentinizin çok altında bir not aldıysanız ve teknik bir hata olduğuna kanaat getiriyorsanız yasal süresi içerisinde itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Sınava itiraz dilekçesini indirmek için Tıklayınız!
  • Kayıp, Çalıntı, Yıpranma ve Soyadı Değişikliği için Örnek Dilekçe   Özel güvenlik kimlik kartınızı kaybettiyseniz veya aşırı yıpranma sonucu kullanılmaz hale geldi ise bunu mutlaka bağlı olduğunuz Özel Güvenlik Şube Müdürlüğüne bildirip yenisini talep etmelisiniz. Yine soyadı değişikliğinde nüfus cüzdanınız ile özel güvenlik kimlik kartınızdaki bilgilerin örtüşmesi için bu dilekçeyi kullanabilirsiniz. Tıklayıp İndirin!

Özel Güvenlik Şube Randevu İşlemleri

Özel güvenlik kimlik kartı alabilmek için özel güvenlik sınavını geçmeli ve gereken belgeleri bir dosya içinde Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim etmek gereklidir. (Not: 2022 yılı itibariyle sağlık raporu ve mezuniyet belgesi E-Devlet sisteminde görünen adaylar bu başvuruyu pratik ve daha kolay bir şekilde yine E-Devlet üzerinden yapabilmektedir) Ancak, kimlik alma işlemlerinin son basamağını oluşturan bu işlem işlem yoğunluğu nedeniyle belgelerin teslim edilebilmesi için randevulu sistemle işlemektedir. Bursa Özel Güvenlik Şube Müdürlüğünden randevu almak için aşağıdaki bağlatıyı kullanabilirsiniz.
Açılacak pencereden ''Randevu Al'' diyerek işleminize devam edebilirisniz.

İletişim

Telefon

0 (224) 254 02 02                         

E-Posta

info@aybarsguvenlik.com                         

Adres

Demirtaşpaşa Mah. Ankara Yolu Cd.
Tüze Plaza No: 36 Kat:9
Osmangazi / BURSA 

Çalışma Saatlerimiz                         

09:00 - 18:00
Pazartesi-Cuma
Cumartesi: 09:00-14:00

Navigasyondan Bizi Kolayca Bulun


Bursa Nilüfer Özel Güvenlik Kursu & Osmangazi Güvenlik Kursu & Yıldırım Özel Güvenlik Kursu arayışı içinde olan adaylarımıza merkezi bir konumda ve her türlü ulaşım aracı ile kolayca ulaşılabilir olduğumuzu belirtmek isteriz.

İletişim Formu

Aklınıza takılan her türlü konuda bize yazın okuyalım, inceleyip sorularınıza cevap olalım...

© Copyright 2022  |  Aybars Özel Güvenlik Eğitim Kurumu A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır, İzinsiz Kullanılamaz.
Created&Theme by Story Bilişim